Jak panować nad stresem i leczyć swoją hipochondrię?

Mam 19 lat, jestem osobą która łatwo się stresuję. Mogę powiedzieć że jestem hipochondrykiem i lubię zamartwiać się nad sobą. Gdy trafię na jakiś artykuł o depresji czy innych takich zaczynam myśleć czy sam nie cierpię na to. Wiem że sam wymyślam to sobie ale czasami nie mogę zapanować nad tym. Wiem że coś jest spowodowane moim stresem, ale nie mogę go usunąć. Takie rozmyślenia kończące się atakiem stresu często zdarzają się wieczorem w łóżku. Ogólnie często wmawiam coś sobie ale zazwyczaj panuje nad tym i nie mam z tym problemu. Niestety czasami ale zdarza gdy nie mogę zapanować nad powstałym stresem i chciałbym jakoś nauczyć panować się nad tym.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie :)

Z Pana relacji, wnioskuję, że jest Pan świadomy Siebie oraz tego, jak reaguje Pan na (kompulsyjne) myśli, które kreują scenariusze, z jednostką chorobową w tle...

Nie napisał Pan, jaki styl życia, prowadzi Pan na co dzień - bo to ma (również)
fundamentalne znaczenie (chodzi m. in. o regularną aktywność fizyczną, suplementację, ośmiogodzinny/regenerujący sen, wartościowe odżywianie organizmu, umiejętne radzenie Sobie ze stresem emocjonalnym..).

Zaprezentowane przez Pana symptomy, wskazują na hipochondrię, jako odpowiedź Pana organizmu na doznania nerwicowe/lękowe.

Tak nie musi być!
Proszę już nie czekać i sięgnąć po profesjonalną pomoc, konsultując się z Poradnia Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie - celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującej codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605