Co zrobić, żeby przestać się martwić i nie być codziennie pod stałym napięciem?

Witam. 2 lata temu byłem świadkiem napadu padaczki w pracy u znajomego i od tamtego czasu codziennie boję się, że ja też mogę taki napad dostać. Napady lękowe najbardziej nasilają się w skupisku ludzi, bądź w ważnych momentach życiowych jak rozmowa o pracę itp. Mimo że doskonale wiem, że nigdy nie chorowałem na padaczkę, nikt z mojej rodziny też nie chorował i gram w gry komputerowe, które ostrzegają przed napadami epilepsji i mimo to nigdy nie doznałem napadu padaczki a cały czas się tego boję. Irracjonalny lęk. Co zrobić żeby przestać się martwić i nie być codziennie pod stałym napięciem? Czy warto zrobić badanie na padaczkę? Napady lęku ustępują jedynie na okazyjnych imprezach gdzie spożywam alkohol, ale przecież nie będę codziennie pił alkoholu bo nie mam zamiaru być alkoholikiem. Proszę o poradę.

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy, wskazują na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD) i są zaproszeniem do osobistej konsultacji specjalistycznej, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia (najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym).

Proszę nie czekać, same objawy nie miną.

Z przesłaniem dla Pana tylko zadowalającego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam
Proszę zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby przepracować opisany symptom, znaleźć sposoby na uporządkowanie swoich emocji, lęków , co przyniesie wewnętrzny większy spokój,pozwoli lepiej cieszyć się życiem.
Pozdrawiam
Anna Szyda