Jak podejść do pierwszego USG w ciąży?

WItam. Mam 19 lat, 6 msc temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Z moim chłopakiem przeżyliśmy szok. Nie poszliśmy nawet na badania usg. Teraz dopiero gdy jestem w 6 msc zdecydowaliśmy się na to aby zotać rodzicami i wziąć odpowiedzialność. Umówiłam się na usg, boję sięreakcji lekarza, nie wiem co powie na to, że zaniedbaliśmy dziecko. Proszę o pomoc jak mam się zachować i jak rozmawiać z lekarzem

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Trzeba do wszystkiego podejść na spokojnie - lekarz też człowiek. :) Najlepiej będzie jeśli Pani otwarcie opowie o swoich obawach i sytuacji życiowej tak, jak na forum. Lekarz w tej sytuacji powinien zadbać o zdrowie Pani i dziecka, bo to jest teraz najważniejsze