Jak pomóc mamie w walce z depresją?

Witam. Moja mama choruje na depresje bardzo dlugi czas, zazywa tabletki psychotropowe o nazwie alprox, tak jak wyczytalam na panstwa stronie ze osoba chorujaca na depresje czuje sie bezradna tak jest z moja mama. W jej zyciu jest wiele nerwow, przedewszytkim problemow z ktorymi nie potrafi sobie poradzic. Chce wiedziec czy molabym jej w jakis sposob pomoc aby nie odczuwala leku i nie brala tyc tabletek?

Dzień dobry,

Możesz namówić mamę na wizytę u psychoterapeuty, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Dzień dobry!

Każda dorosła osoba jest odpowiedzialna za siebie. Choroba nieco ogranicza tą samodzielność i odpowiedzialność. Mimo to wciąż jednak wychodzenie z depresji zależy przede wszystkim od mamy, jej motywacji i jej pracy nad sobą. Pani wsparcie i chęć pomocy jest bardzo cenna. Nie może Pani jednak brać odpowiedzialności za stan mamy i oczekiwać, że zapewni jej Pani taką opiekę, która wyprowadzi ją z depresji.
Mama powinna pozostawać pod opieką psychiatryczną, a także podjąć psychoterapię. Do tego warto ją motywować i nakłaniać.

Pozdrawiam!