Jak poprawić poziom ferrytyny?

Witam. Mam niska ferrytyne, wynik 20. Chciałabym zacząć brać Olimp Chela-Ferr Bio-Complex. Jednak nabiał zmniejsza wchłanianie żelaza ja mam w każdym posiłku nabiał i raczej nie zmieni się to. Chciałabym zapytać czy mogę brać żelazo na pusty żołądek i czy to żelazo jest rozpuszczalne w wodzie ? Pozdrawiam

Dzień dobry

proszę sprawę wyboru leków czy suplementów diety uzgodnić z lekarzem. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że prawdą jest iż między innymi nabiał zmniejsza wchłanianie żelaza. Jeżeli nie jest Pani w stanie z niego zrezygnować to proszę łykać lek lub suplement przed snem. Żelazo warto brać na pusty żołądek. Warto także łączyć je z wit. C. Tak żelazo jest rozpuszczalne w wodzie.

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk