Jak poradzić sobie z bardzo umięśnionymi nogami?

Moja córka ma problem z umięśnionymi nogami. Ma 14 lat, wagę 45kg i 160cm wzrostu. W wieku 7-12lat chodziła regularnie raz na tydzień na basen, teraz jednak nie trenuje ani nie udziela się sportowo, z zajęć wf-u się wymiguje. Mimo to w porównaniu do reszty ciała, jej nogi, a przede wszystkim uda są dosyć masywne. Nie ćwiczy, mało i nieregularnie je, większość czasu spędza przed komputerem. Jak może się więc pozbyć umięśnionych nóg?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Interpretujac mase ciala i wysokosc ciala ani corki, mozna zauwazyc, ze masa ciala jest w normie. W zwiazku z powyzszym, analizujac takze wiek, na pewno nie nalezy przejmowac sie masywnoscia ud. Ponadto trenowanie raz w tygodniu w zaden sposob, nie moglo doprowadzic do przesadnego, a nawet minimalnego umiesnienia nog w tym wieku, zwladzcza jesli bylo to plywanie. W tym wieku organizm sie zmienia i rozwija, a uwage nalezy zwrocic na zmiane nawykow zywieniowych corki, bo dieta jaka teraz corka stosuje z pewnoscia nie przyniesie korzysci. Warto ograniczyc slodycze, przekaski slone, slodkie napoje, fast foody. Zbilansowac diete i postswic na regularnosc posilkow. 4-5 razy dziennie co ok 3godz powinna corka jadac. Na pewno najgorszym.rozwiazaniem jest rezygnacja z zajec wfu, ktore z pewnoscia rozwijaja cale cialo. Ponadto nalezy ograniczyc ilosc czasu spedzanego przed komputerem. Pozdrawiam

Masa ciała córki jest prawidłowa i nie ma nadwagi. Należy przyjrzeć się nawykom żywieniowym córki , jak już wspomniano należy postawić na 4-5 posiłków, ostatni posiłek jeść 2-3 godziny przed snem, unikać słodyczy . itp. Jeśli chce wysmuklić nogi, polecam uprawianie takich sportów jak: pływanie, stretching .Pozdrawiam