Gdzie udać się z 8-letnią córką, która waży 46 kg przy 144 cm wzrostu?

Witam, córka w grudniu kończy 8 lat. Aktualnie ma 144 cm i 46 kg. Cierpi na AZS i astme okrzelową. Bardzo mało je,zero słodyczy, dużo owoców i warzyw a waga jest jaka jest :( Co robić aby się zmniejszyła, gdzie się udać? bo lekarz pediatra bagatelizuje sprawe. Proszę o rade. Dziękuję

Lekarz nie bagatelizuje sprawy, gdyż waga Pani córki jest prawidłowa przy takim wzroście. Wzrost jest rzeczywiście nietypowy jak na 8-latkę, ale waga mu odpowiadająca jest w normie. Jeżeli dieta córki jest dobrze dobrana i składa się z wartościowych produktów to nie należy w nią ingerować. Warto pomyśleć za to o aktywności fizycznej, którą często się zaniedbuje u dzieci z astmą. W takiej sytuacji szczególnie polecane jest pływanie, które pozytywnie wpływa na pojemność wdechową i obniża częstość ataków atmatycznych. Dodatkowo pozytywnie wpłynie na utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

ze skierowaniem od pediatry : IMiD Warszawa Kasprzaka lub CZD w Międzylesiu.

Pozdrawiam serdecznie