Jak poradzić sobie z własną agresją?

witam jestem Chłopakiem mam 27 lat i ostatnio stałem się bardzo nerwowy i bardzo agresywny nawet dla bliskich mi osób nie wiem jak sobie z tym poradzić ....... Wczoraj np musiało mnie trzymać 3 kolegów Bo mój Przyjaciel coś mi powiedział (nie pamiętam co dokładnie) i chciałem go pobić nie wiem czym to jest spowodowane i jak sobie z Tym poradzić

Witam serdecznie, myślę, że powinieneś skonsultować się z terapeutą, który pomoże Ci znaleźć przyczyny zachowań agresywnych (których może być wiele) i jak sobie z nimi radzić, jeśli pierwsza wizyta nie dałaby Ci nadziei na zmianę, lub taka byłaby sugestia terapeuty, że trzeba udać się do psychiatry, to radziłabym skorzystać z pomocy specjalisty, w Rzeszowie uznani to dr Kucharski i dr Rodziński, zachęcam Cię do szukania pomocy u specjalistów, Pozdrawiam Marta Reichel

Witam.
W mailu napisał Pan, że ostatnio zauważył zmianę w swoim zachowaniu. Rozumiem, że stał się Pan bardziej agresywny, niż zazwyczaj Pan bywa. Czyli na co dzień, albo do tej pory miał Pan większą umiejętność radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza ze złością.
Ciekawe jest to, co spowodowało zmianę? Być może ostatnio dzieje się coś trudnego w Pańskim życiu, albo nagromadziło się sporo obowiązków? Może Pańska relacja z przyjacielem od jakiegoś czasu stała się bardziej konflitowa? Może przeżywa Pan kryzys w swoim związku?
Jeżeli tak jest, to z dużym prawdopodobieństwem, za jakiś czas Pański problem minie. Uspokoi się Pan i powróci do swojego "zwykłego" funkcjonowania. Przy okazji można spóbować codziennych sposobów radzenia sobie ze stresem tj. ćwiczenia fizyczne, bieganie, czy techniki relaksacyjne o których może Pan przeczytać w internecie.
Jeżeli jednak Pańskie objawy (ataki złości) będą narastać lub nie będą ustępować korzystnie byłoby zgłosić się na konsultację do doświadczonego psychoterapeuty. Ja polecam szczególnie pracę w podejściu psychodynamicznym lub analitycznym. Z pomocą specjalisty nauczy się Pan lepiej rozumieć siebie. Sytuację, którą Pan opisał, niewątpliwie można zrozumieć, biorąc pod uwagę Pana emocje, wcześniejsze doświadczenia i sposoby radzenia sobie z nimi. Gdy zyska Pan lepsze rozumienie siebie może Pan pracować nad bardziej dojrzałymi sposobami radzenia sobie z emocjami.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl