Jak postępować przy otosklerozie?

Witam, mam pytanie odnośnie swojego przypadku laryngologicznego lewego ucha. Po ostatnich 2 badaniach i zmiany leków z Nasometin na Dymista po 1,5m-c nastąpiła poprawa w badaniach laryngologicznych ucho prawe niedosłuch przewodzeniowy zlikwidowany, ucho lewe 250Hz poprawa rzędu 15db 500Hz- poprawa 10db reszta 10db niedosłuchu w stosunku do krzywej kostnej 4khz 5db niedosłuchu. Tympanometria Lewe ECV- poprawa 0.22ml(1.44) Podatność- poprawa 0,07ml(0.61) Gradient poprawa 4dPa(90dPa) refleksy gwałtowne gdzie krzywa idzie gwałtownie w dół dla lewego ucha niewiele różniące się od ucha prawego zdrowego bez niedosłuchu. Teraz pytanie bo pani dr. mówi że to może być otoskleroza i najchętniej wysłała by mnie na operacje bo wyniki się pogarszały. Lecz widząc poprawę po zmianie leku na Dymista odstąpiła od tego na 3 miesiące zalecając dalszą aplikację leków i dmuchanie balonów OTOVENT. Pani dr. próbowała TK kości skroniowej coś znaleźć ale wyszedł wynik w granicy normy jak poprawnie zdiagnozować tą chorobę?? czy wystarczający jest taki audiogram z niedosłuchem przewodzeniowym epizodyczny szmer w uchu oraz taki tympanogram?? Czy należy jeszcze jakieś dodatkowe badania wykonać?? Pytanie nr 2 czy można po takiej operacji można kiedykolwiek coś dźwigać ćwiczyć siłowo pracować w hałasie przemysłowym?? Pytanie nr 3 Czy baloniki OTOVENT można zastąpić balonem Politzera?? Z uwagi na pękające balony??

Sterydy do nosowe zrobią Ci tylko krzywdę. A otoventy na Otosklerozę to tak jak kadzidło dla umarłego. Jezeli nie zoperuje się szybko otosklerozy to będzie. pozamiatane. Przyjedź bo ktoś Cie bajeruje i naciąga. na kasę. nasz blisko do mnie.