Jak postępować przy torbieli pajęczynówki u dziecka?

Torbiel pajęczynówki! !! U mojego synka 8 lat wykryto przez przypadek podczas badania TK torbiel pajęczynówki. Rozmiar torbieli jest mały do kontroli. Ale czy taka torbiel nie zagraża życiu? Czy moje dziecko może normalnie być aktywnym fizycznie jak dotąd? Jest bardzo mądrym chłopcem, bardzo szybko chłonie wiedzę. Lubi piłkę, czy może chodzić na treningi? Czy uderzenie w głowę wpłynie na torbiel i głowę negatywnie w tej sytuacji?

Proszę przedyskutować z Pediatrą, Neurologiem , którzy znają dziacko Torbiele zwykle są wrodzone, nie wymagają interwencji Do obserwacji za kilka lat może ?? bad kontrolne
Z opisu MRI i wyników badań zacytowanych, wygląda, że nie ma powodów do niepokoju Opis MRI : minimalne zmiany; często opisywane: " Badanie MR głowy wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1, T2, pd-zależnych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Podano paramagnetyczny środek kontrastujący. Obustronnie w istocie białej okołokomorowo i podkorowo stwierdzono obecność pojedynczych, drobnych, rozsianych, nieprawidłowych obszarów wysokosygnałowych w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze demielinizacyjnym, pozapalnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym. Obecna jama przegrody przezroczystej. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Ciało modzelowate kształtne, bez zmian ogniskowych. W badaniu po podaniu paramagnetyku nie stwierdza się cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Nie stwierdzono cech wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego. Płynowe przestrzenie przymózgowe prawidłowe. Pogrubienie błony śluzowej w sitowiu "
Cieszę się, że obecny obraz MRI i angio MR głowy w zasadzie prawidłowy " opis:
Ważny PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE, inne schorzenia...
TK czy MRI do interpretacji klinicznej; po konsultacji .
Okresowo pełna konsultacja neurologiczna: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań . Jaki stan obecny ? Wskazan kontrola u Neurologa ; z dotychczasową dokumentacją, wynikami badań ; Pozdrawiam i zapraszam