Jak postępować z bratem, który jest chory psychicznie i nie chce się leczyć?

Mam brata chorego psychicznie, który nie chce się leczyć, nie chce brać tabletek ani nie wyraża zgody na pobyt w szpitalu. Po ostatniej interwencji pogotowia łącznie z Policją został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w którym nie wyraził zgody na leczenie i został zwolniony. Boimy się o własne życie bo jest agresywny, a każda z instytucji jest bezradna. Nie otwiera nikomu drzwi. Policja czy Pogotowie nic nie mogą zrobić. Znęca się również psychicznie nad wszystkimi lokatorami.

Jeśli brat nie zgadza się na leczenie, nie ma poczucia choroby, to czasem warto bardzo wyraźnie postawić granice i oddać mu odpowiedzialność za to, co robi. Chodzi tu o konkretne rzeczy takie jak utrzymanie, wikt itp. Często doświadczenie trudności pozwala choremu realniej zobaczyć siebie, w tym zobaczyć, ze jest się chorym. Jeśli rodzina bierze na siebie konsekwencje chorowania pacjenta (odmawiającego leczenia oczywiście) najczęściej nie ma on motywacji do podjęcia pracy nad sobą. Nie jest to rozwiązanie łatwe, ale czasem ostateczne i skuteczne.

zajac sie soba.jak brat nie chce, to nikt mu nie pomoze.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza