Jak powinna wyglądać szyjka macicy w trakcie ciąży?

Jaka powinna być szyjka macicy w ciąży (ok. 15tydzień)? Twarda, miękka, nisko czy wysoko?

Szanowna Pani, określenie szyjki wiąże się nie tylko z jej konsystencją, ale głównie z długością i ewentualnym rozwarciem. Zgodnie z rekomendacjami ginekologicznymi w najbliższych tygodniach ciąży Pani lekarz prowadzący powinien dokonać obiektywnej oceny szyjki USG.