Narośl na skórze a jej usunięcie

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące narośli na skórze. Otóż w ostatnim czasie pojawia mi się coraz więcej narośli na skórze, szczególnie na głowie, a ich wielkość powiększa się z biegiem czasu. Co jest powodem powstawania narośli na skórze i czy łatwo się ich pozbyć? Czy narośl na skórze może oznaczać coś groźnego, jakieś zmiany nowotworowe albo inne niebezpieczne rzeczy czy raczej jest to coś łatwo usuwalnego? A może można zastosować jakieś leki na narośl na skórze, które pozwolą na zniwelowanie problemu? Na początku bagatelizowałem problem, ale im więcej pojawia mi się narośli na skórze tym bardziej zacząłem się zastanawiać czy coś czasem nie jest nie tak... Czy narośl na skórze może być groźna? Czy powinienem udać się z tym do lekarza czy może spróbować wyleczyć to samemu? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Z uszanowaniem, Krzysztof.

Witam. Trudno powiedzieć co może być powodem powstania zmian bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Powinien Pan bezwzględnie skonsultować się z dermatologiem.