Jak pozbyć się silnych zawrotów głowy?

Witam. Mam 35 lat i od ponad 4 lat miewam silne zawroty głowy po przebudzeniu, zanim wstanę z łóżka. Otwieram oczy i wszystko wiruje. Nie potrafię się też obrócić na lewy bok, bo jest jeszcze gorzej. Miałam konsultację laryngologiczną i neurologiczną leżąc w szpitalu na innym oddziale, kiedy to właśnie złapał mnie ten "atak". Lekarze nie wiedzieli, co się dzieje. Po konsultacjach wykluczono błędnik i stwierdzono, że widocznie "taka jest moja natura". Do zawrotów głowy doszły jeszcze wymioty. Tak się nie da żyć, dodatkowo mając dziecko(wszystko zaczęło się, kiedy synek miał ok 1,5 roku). Proszę o pomoc co to może być i gdzie się jeszcze mogę zgłosić, żeby ktoś potraktował mnie poważnie. Estera

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

proszę się nie poddawać w procesie diagnostyki. Zawroty głowy to objaw, który znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie i ważne jest, aby poznać jego przyczynę. Nie można zgodzić się na to, że widocznie „taka Pani natura”, bo z zawrotami głowy trudno prowadzić szczęśliwe życie w pełni. Najlepiej udać się do neurologa, który po pierwsze przeprowadzi dokładny wywiad lekarski i wykona pełne badanie neurologiczne, a ponadto skieruje Panią na dodatkowe badania, w tym obrazowe głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Szereg rzadkich chorób neurologicznych daje objawy zawrotów głowy, np. zespół Arnolda Chiari, który możliwy jest do zdiagnozowania tylko po wykonaniu rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa. Zawroty mogą wskazywać na uszkodzenie praktycznie każdej części układu równowagi. Dodatkowo przy występowaniu wymiotów należy rozważyć możliwość zapalenia nerwu przedsionkowego.

Pani objawy trzeba traktować jak najbardziej poważnie, dlatego też proszę uzbroić się w determinację i szukać takich lekarzy, którzy wnikliwie dotrą do źródła Pani obecnego stanu zdrowia. Życzymy dużo sił i trzymamy kciuki!

W naszym serwisie kwestię zawrotów głowy szczegółowo omawialiśmy w tych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy, https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy-przy-wstawaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.