Jak radzić sobie z atakami agresji?

Witam. Mam 35 lat dwójkę cudnych dzieci. Starszy syn chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej córeczka ma 20 miesięcy. Od jakiegoś czasu coś się ze mną dzieje nie radzę sobie z atakami gniewu i płaczu niemql jednocześnie. Byle głupota działa na mnie jak płachta na byka krzyczę wzywam jak dzieci szaleją staram się na spokojnie wytłumaczyć ale jak nie idzie to wtedy się zaczyna ... Mąż twierdzi że to menopauza ja że jeszcze nie. Z mężem też nie układa mi się kocham go ale czuję niechęć do siebie i własnego ciała że jest lato a ja nie pokaże swoich nóg itp Są dni że mam chęć krzyczeć całe dnie a potem płaczę co zrobiłam. Mąż cierpi syn się boi. W dzieciństwie moja Mama mnie biła za kłamstwa i oceny robiła tak gdy była pijana był to koszmar. Czasem mam chęć gdzieś wyjść sama ale nie mam z kim dzieci zostawić. Mąż wraca pod wieczór i bywa też że nie mamy czasu dla siebie nawet nie pamiętam gdzie byłam ja i mąż sam na sam. Zawsze byłam uśmiechnięta i radosna teraz nie zależy mi na tym.

Dzień dobry,
Niestety Pani problem wymaga konsultacji z psychologiem psychoterapeutą i najprawdopodobniej psychoterapii nie zaś jednorazowej porady. Zastanawia mnie to od jak dawna to trwa i co ostatnio dzieje się w Pani życiu oraz czy zaszły w nim jakieś zmiany. W moim poczuciu przeżywa Pani obecnie kryzys psychiczny, którego przyczyny pozostają nieuświadomione. Sądzę, że terapia mogłaby się stać przestrzenią dla zbadania źródeł opisanej trudności oraz poradzenia sobie z nią. Jeśli odczuwa Pani taką potrzebę dobrym pomysłem mogłaby okazać się także wizyta u psychiatry, który być może przepisałby leki pozwalające Pani się wyciszyć. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i problem będzie stawał się coraz mniejszy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/