Jak radzić sobie z bólami kręgosłupa w wieku 31 lat?

Dzień Dobry Od ok. 3 tygodni mam bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym z różnym natężeniem bólowym. Nie odczuwam bólu przy ruchach, pochylaniu się. W czasie leżenie ból się zmniejsza. Ok 3 tygodni temu dosyć mocno przeforsowałem się podczas odśnieżania. Plastry wygrzewające nie pomagają. Zażywam BIOFENAC, który raczej tez nie przynosi ulgi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa może być często powodowany przez przeforsowanie organizmu. W mniej groźnych przypadkach można stosować domowe sposoby, takie jak: okłady z octu jabłkowego na noc, gorące kąpiele z użyciem soli do kąpieli oraz ewentualnie okłady z użyciem ryżu.

Innymi sposobami leczenia jest skorzystanie z termoterapii, fizjoterapii lub po prostu farmakoterapii.

Jeżeli po użyciu wymienionych przez Pana w pytaniu środków, ból dalej nie minie, zalecamy wizytę u ortopedy, który zdiagnozuje problem i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Więcej informacji o sposobach radzenia sobie z bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa znajdzie Pan w materiale poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.