Jak radzić sobie z obgryzaniem paznokci?

Witam. Od dziecka mam problem z obgryzaniem paznokci. Na szczęście, moje palce i paznokcie nigdy nie wyglądały tak, jak u nałogowych "obgryzaczy" . Są średniej wielkości, skórki nie mają dan i nie są zaczerwienione. Więc dlaczego obgryzaniem? To raczej nie że stresu. Kiedy widzę, jak na moim paznokciu pojawia się biały pasek mam przemożną chęć na odgryzienie go. Gorzkie lakiery mi nie przeszkadzają. Chciałabym mieć równe, błyszczące paznokcie, ale mi się to nie udaje. Dziękuję.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Może to być niepokój psychoruchowy, rodzaj kompulsji albo napięcie emocjonalne, które rozładowuje Pani w ten sposób. Zachęcam do spotkania z psychologiem, przyjrzenia się swojej motywacji do zmiany i wyeliminowania obgryzania, a także przyczynom i innym możliwościom radzenia sobie z napięciem.