Jak radzić sobie z poczuciem lęku?

Dzień dobry, Martwię się o moją koncentrację i zdolności słuchowe. Ostatnio dotarło do mnie, że słuchanie większości utwór muzyki klasycznej wywołuje u mnie lęk i poczucie chaosu. Nie jestem w stanie niczego innego powiedzieć o utworze, bo każdy wywołuje we mnie falę pochłaniającego myśli terroru i chaosu. Nie jestem również w stanie skoncentrować się w głośnym, hałaśliwym pomieszczeniu, wyłapać słowa wypowiadane cicho lub szeptem, ani też - co najbardziej charakterystyczne - komunikaty wypowiadane z dworców. Jestem przemęczony w takich sytuacjach, bo próbuję się skupiać podwójnie na swoich myślach i tego, co słyszę, a pomimo tego nie wiem, jaka tego była treść, nie mówiąc już o powtórzeniu słów czy całego zdania. Czy powinienem się tym martwić?

Dziękuję że wybrał Pan ABC zdrowie. Warto aby Pan skupił się bardziej na aktywności fizycznej. Bardzo często ta aktywność powoduje lepsze dokrwienie mózgu, a tym samym możliwość wychwytywania dźwięków na które chce Pan zwrócić uwagę. Jeżeli Pan chce usłyszeć komunikat na dworcu, to proszę się skupiać tylko na tym komunikacie. Jeżeli muzyka klasyczna Pana denerwuje to proszę jej nie słuchać. A także skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, któremu proszę opowiedzieć o swoich dolegliwościach, wtedy lekarz skieruję Pana na odpowiednią terapię. Dziękuję i życzę powodzenia.