Jak rozstać się z chłopakiem na zawsze?

Jestem w takim związku:( setki razy próbowałam od niego odejść ale on grozi ze sobie nie poradzi , za kazdym razem obiecuje zmiane ale ja juz nie wierze:( jestesmy 4.5 r razem ,Kiedyś myslałam ze przeciwienstwa się przyciągają ale juz nie mogę wytrzymać jego chamskiego zachowania, zazdrośći rozkazów:( zawsze tłumaczyłam sobie że póki mnie nie uderzy to jest szansa ze się zmieni ale wiem ze to tylko ja sobie tak wmówiłam . Jestem tchórzem bo nie umiem podjąć decyzji zatracając sama siebie:(

Witam serdecznie
Ma Pani rację, taki związek Panią niszczy, jeśli rzeczywiście Pani chłopak Pani nie szanuje, jest wobec Pani wulgarny , dobrze by było by okazała się Pani silniejsza i zadbała o siebie, zakańczając ten toksyczny związek, dając sobie możliwość poznania innej wartościowej osoby, która będzie o Panią dbała i nie sprawiała pani przykrości. Jeśli to dla Pani trudne , dobrze by było , skonsultować się ze specjalista psychologiem , który pomoże Pani się wzmocnić, upewnić , że związek z partnerem , który nie szanuje i nie dba o Panią , nie służy Pani ale zatrzymuje i obciąża psychicznie.
Życzę dużo siły w podejmowaniu decyzji i pamiętaniu o Pani potrzebach.
Pozdrawiam ciepło
Anna Reklewska psychoterapeuta

Pytanie, co Panią blokuje? Co Panią tak naprawdę trzyma przy partnerze? Czego się Pani obawia?
Jeśli Pani zostaje w tym związku oznacza to, że ma Pani jakieś korzyści z tej sytuacji, choć koszty są ogromne.
Warto się temu przyjrzeć pod tym katem. Dowiadując się, co Pani zyskuje w tym związku, być może będzie Pani potrafiła znaleźć sposób na zrealizowanie tej potrzeby w inny sposób. A wtedy rozstanie będzie łatwiejsze, naturalne.
Może Pani tez skorzystać z pomocy psychoterapeuty i pod jego opieka popracować nad poprawą samooceny, poczucia wartości, bezpieczeństwa, asertywności itp To wpłynie także na Pani relacje i da Pani większe możliwości, w tym podjęcie skutecznej decyzji o rozstaniu.