Jak rozumieć ten opis badania stolca?

Witam, na podstawie badania kału na helicobacter pylori otrzymałam wynik dodatni. Co to oznacza? Mam powody do niepokoju? Wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Helicobacter pylori to bakteria, która choć naturalnie bytuje w przewodzie pokarmowym człowieka, to jej nadmierny rozrost może prowadzić do pojawienia się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Stąd zazwyczaj cierpiący z powodu wrzodów żołądka są nosicielami Helicobacter pylori.

Szerzej problematykę Helicobacter omawia nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori.

Wynik dodatni kału oznacza zainfekowanie tą bakterią, stąd wskazane są konsultacje u lekarza, który może podjąć decyzję o odpowiednim leczeniu za pomocą antybiotyku – w zależności od zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości.

Proszę zapoznać się z tym materiałem, powinien rozwiać Pańskie dolegliwości: https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-w-kale.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.