Jak samodzielnie poradzić sobie z kłamaniem?

Dzień Dobry. Jak sobie radzić z kłamaniem? Nie chodząc do żadnych psychologów nie chce się otwierać przed obcymi ludźmi tak na żywo. Chce poradzić sobie z tym problemem sama. Dziękuje :)

Witam. Może takim krokiem do niekłamania jest coś takiego, że jak pani skłamie to niech za chwilę przyzna się temu komuś, że skłamała. Przypuszczam, że to może być trudne, ale skuteczne.
Magdalena Brabec