Jak skutecznie i zdrowo schudnąć? Pomocy

Jestem 21-letnią dziewczyną, mój wzrost to 174 cm, a aktualna waga 69 kg. Wiem, że to prawidłowe BMI, ale czuję się - nie owijając w bawełnę - za gruba. Noszę rozmiar 40/42, głównie z powodu dość szerokich bioder (rozłożyste kości). Póki trenowałam 3 razy w tygodniu po dwie godziny, byłam bardzo sprawna i b. dobrze wyglądałam, ale musiałam zrezygnować z treningów. Studiuję i często niemal cały dzień spędzam na uczelni (nie mamy przerw). Nie stosowałam raczej intensywnych diet, czasem jedynie próbowałam, ale np.: przy kopenhaskiej miałam okropne wyniki badań, kolejne 2 tyg. po niej mogłam jeść same warzywa i owoce. Ogólnie z uwagi na grupę krwi A mam dość niską przyswajalność mięsa i nabiału. Badania wykazały, że nie istnieje żadna określona przyczyna skoków wagi (bez zmiany trybu życia i żywienia potrafię b. dużo schudnąć albo przytyć). Badałam już kilka razy tarczycę i hormony, jeszcze kilka innych zaleconych rzeczy - i nic. Czasem miewam napady "smaku" na słodkości albo coś niezdrowego, np.: pizzę, ale ogólnie odżywiam się zdrowo (wyjątek stanowi białe pieczywo, ale nie jem go zbyt często): głównie jem brokuły, pomidory, cytrusy, jabłka, płatki owsiane, ryby, jogurty naturalne, piję zieloną herbatę (niemal w ogóle czarnej), niesłodzone herbatki owocowe i zioła, czasem piję wino lub (rzadko) mocniejszy alkohol, nie pijam piwa. Od kilku dni ćwiczę co rano i wieczór, stopniowo zwiększając ilość powtórzeń, a i tak nie chudnę znacząco - a właściwie, to stoję. Co mogłabym zrobić, żeby schudnąć kilka kilogramów bez efektu jojo?
KOBIETA ponad rok temu

Witam

Przede wszystkim Pani BMI mieści się w normie, proszę więc nie panikować, jeśli chodzi o to, co wskazuje waga.

Radziłabym się skupić na ruchu i unikaniu "bomb kalorycznych".
Jeśli po kilku dniach od włączenia większej ilości ruchu, nadal nie widzi Pani żadnej zmiany, proszę się nie martwić.

Najlepiej jest się ważyć raz na tydzień, nie ma sensu robić tego codziennie, gdyż wahania masy ciała (całkowicie naturalne, zależne od rytmu wypróżnień, ilości spożywanego jedzenia, czy zdolności organizmu do magazynowania wody) działają demobiluzjąco.

Pierwsze efekty przy regularnie wykonywanych ćwiczeniach, zaobserwuje Pani po ok. miesiącu.
Ze swojej strony polecam zajęcia aerobiku (np. fat burning).

Nawet takie "aerobikowe" wspomaganie 2-3 razy w tygodniu po godzinie, znacząco poprawi wygląd sylwetki.

Proponowałabym każdy dzień zaczynać od lekkich 15-minutowych ćwiczeń (www.abccwiczenia.pl) i w taki sam sposób go kończyć.

Po stosowaniu diet bardzo niskoenergetycznych typu kopenhaska, może się Pani spodziewać efektu jo-jo.
Proszę również pamiętać, iż częste "napady łaknienia" na kaloryczne produkty, mogą znacząco zniwelować efekt podejmowanych ćwiczeń i diety.
Jeden większy kawałek pizzy jest równoznaczny z ilością kcal jakie spali Pani w ramach 1 h aerobiku, to sporo.

Proszę zajrzeć na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-skutecznej-diety-odchudzajacej

Pozdrawiam