Jak skutecznie leczyć infekcje dróg oddechowych?

Witam, W ostatnim czasie przechodzeń infekcje za infekcją. (w samy grudniu już drugi raz) Obecnie przebywam na zwolnieniu a moja główna dolegliwość stwierdzona podczas wizyty to ostre zapalenia zatok. Jestem w 5 dniu terapii antybiotykowej (Clindamycin 600mg 2X1) 10 dni Poprzednia infekcja 2 tygodnie wcześniej to zapalenie oskrzeli lub astma oskrzelowa (podejrzenie bo nie ma stwierdzonej) i też antybiotyk (Moloxin 400 mg 1X1) 7 dni. Pomiędzy infekcjami było około 7-10 dni) bez antybiotyku i w miarę poprawnie (stan się polepszył) . W przypadku pierwszej infekcji bardzo pomogły nie wiem czy nie bardziej niż antybiotyk środki wziewne typu Pulmicort i Symbicort. Z wyników badań krwi prze obiema infekcjami (przed kuracjami antybiotykowymi) przekroczenie/obniżenie normy nastąpiło : leukocyty 10,82> limfocyty %18,2< neutrofile

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do internisty aby po przeanalizowaniu wszystkich wyników będzie mozna określić dalsze postępowanie