Jak sobie poradzić z tym uczuciem do byłego partnera?

Witam serdecznie, Otóż dla osoby oatrzacej z boku, moja sytuacja może wydać się bardzo nieprzyjemna i pełna krytyki od osób trzecich. Jednakże coraz ciężej jest mi uporać się z obecną sytuacja. Otóż po 7,5 roku rozstałam się z Narzeczonym. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że Nasz związek na tamtą chwilę nie ma racji bytu. W między czasie zaczęłam spotkać się ze swoją byłą miłością. Dość szybko doszło do stosunku, który zaowocował ciąża. Obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży. Przyznałam się do niej mojemu byłemu Narzeczonemu. Z początku spotkałam się z ogromną złością z jego strony - wcale mu się nie dziwię. Jednakże nie umiałam tego przed nim ukrywać i go oklamywac, bo w głębi duszy czułam, że musi o tym wiedzieć. Zaczęłam za nim coraz bardziej tęsknić. Nasza relacja na chwilę obecną jest dobra, jednakże były Narzeczony nie jest gotowy na ponowne danie szansy mi i pokochanie cudzego dziecka. Nie ukrywam, że bardzo za nim tęsknię i ogromnie mi go brakuje. Ciężko pogodzić mi się z tak duża strata, chociaż na tamten moment świadomą. W dzień przed, gdy dowiedziałam się o ciąży podjęłam decyzję, że chce walczyć o byłego Narzeczonego. Jednakże dzień później zaczęłam się źle czuć i dowiedziałam się o ciąży z kimś innym. Nie potrafię psychicznie zebrać się do kupy. Przez to wszystko, że nadal kocham i tęsknię za Narzeczonym. Dodam, że aktualnie mamy dobre relacje i wspólnie wspomniamy każda dobrą jak i złą chwilę. Mam poczucie, że to wszystko wpływa na moje podejście do ciąży z której się nie cieszę. Błagam pomóżcie mi. Psychicznie czuję się bardzo źle. Anonim, 26

Dzień dobry,
Niestety doradzałabym Pani rozmowy wspierające na żywo z psychologiem/psychologiem psychoterapeutą, gdyż nie jest to pytanie wymagające tylko jednorazowej porady przez internet. Opisana sytuacja jest bardzo trudna pod wieloma względami i nie ma prostej recepty na to jak ją rozwiązać lub jak poczuć się lepiej w obliczu takich trudności. Sądzę, że to bardzo dobrze że ma Pani kontakt z byłym narzeczonym i to że jest on dobry. Podejrzewam, że być może życie samo przyniesie jakieś rozwiązania i być może "napisze scenariusz za Panią". Zastanawiam się nad tym, czy jednak nie byłoby szansy na stworzenie rodziny z ukochanym mężczyzną. W tej chwili jest to niemożliwe i być może on potrzebuje więcej czasu by tego zapragnąć. Cudze dziecko też można pokochać i wcale nie jest to rzadkie zjawisko. Oczywiście nic Pani nie obiecuję, bo nie wiem jak będzie. W tym momencie warto skupić się na dziecku i radości z jego pojawienia się na świecie. Radziłabym zachować spokój i porozmawiać na żywo ze specjalistą o swoich bieżących trudnościach.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/