Jak uniknąć efektu 'sflaczałych' piersi po poronieniu?

Witam.
Mam 20 lat, cztery dni temu poroniłam. Byłam w 13-14 tc. Podczas tych 14 tygodni moje piersi znacząco się powiększyły, stały się twarde, a czasem odczuwałam ból, co chyba jest normalne w ciąży. Pojawiły się także czerwone rozstępy.
Zdaję sobie sprawę, że moje piersi muszą zmaleć, ale obawiam się, że 'sflaczeją' po obniżeniu się hormonów ciążowych w organizmie, a nie wiem jak temu przeciwdziałać? Oraz- czy rozstępy same znikną? Czy powinnam wsmarowywać jakieś balsamy, kremy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Piersi mogą być trochę mniej jędrne po ciąży, jeśli pojawiły się rozstępy. Niestety rozstępom należy raczej zapobiegać, niewiele można zrobić, gdy już się pojawiły. Dobra wiadomość jest taka, że rozstępy nie będą się powiększać, z czasem powinny one zblednąć. Istnieją również peelingi chemiczne, które zmniejszają rozstępy, można je przeprowadzić w gabinecie medycyny estetycznej, najlepiej w ciągu pół roku od powstania tych niedoskonałości skóry.

Pozdrawiam serdecznie!