Jak uporać się z drożdżakami na dobre?

Witam! Jakiś czas temu pojawiły mi się plamki na napletku i w okolicach prącia. Lekarz stwierdził, że mogą to być drożdżaki i przepisał P********. Chciałem się dowiedzieć, czy jest dobry sposób aby pozbyć się tego typu grzybicy raz na zawsze? Jak pisałem powyżej przez jakiś czas stosowałem maść i nie powiem, na jakiś czas pomogło, jednak problem wrócił. Byłbym wdzięczny za informacje. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Stosowany przez Pana preparat złożony do użytku miejscowego wywiera umiarkowane działanie przeciwgrzybicze. Stąd terapia czasami okazuje się niewystarczająca. Lekiem, który wywiera silne działanie przeciwgrzybicze jest np. doustny lek z grupy pochodnych triazolu. Doustne preparaty przeciwgrzybicze są dostępne na receptę. Dlatego też konieczna jest ponowna konsultacja dermatologiczna i w przypadku potwierdzenia rozpoznania zlecenie odpowiedniego leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl