Jak usunąć dren z jamy ustnej?

Dzień dobry, kilka dni temu został przeprowadzony u mnie drenaż ropnia jamy ustnej. W miejscu nacięcia dziąsła włożono gumowy dren. Dren nie wypadł samoczynnie, ze względu na to, ze resztki jedzenia zaczęły się gromadzić w jego pobliżu (a ropa przestala się sączyć w dużych ilościach) zdecydowałam spróbować go wyciągnąć po 4 dniach samodzielnie. Dzięki temu ze dren się rozwinął mogłam delikatnie naciągnąć go językiem i wyciągać. Niestety okazało się, ze dren sie rozerwał, a jego mala cześć nadal pozostała w ranie dziąsła. Na wizycie kontrolnej (5 dni po drenazu) moje zapewnienia o obecności pozostalosci po drenie oczywiście zostały zbagatelizowane - lekarz stwierdził ze jest to nic innego jak wloknik w gojacej się ranie. Chciałabym prosić Państwo o pomoc w dalszym postępowaniu. Czy mogę bezpiecznie w domu usunąć pozostałość drenu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Samodzielne manipulacje w tej ranie mogą doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Proponowałabym jednak ponowne skorzystanie z pomocy specjalistycznej.