Jak uzyskać dobrą figurę? Pomocy

Cześć mam 11lat ważę 41kg jestem chłopakiem. Spędzam bardzo dużo czasu na powietrzu wstaje o 6 rano i codziennie biegam. Za nie całe 8 miesięcy jadę na wakacje nad morze i nie wiem jak uzyskać dobrą figurę proszę o pomoc i dziękuje z góry.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Niestety nie podałeś swojego wzrostu, a jest to parametr niezbędny do określenia, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu oraz wyliczenia BMI.
W modelowaniu sylwetki na pewno pomoże aktywność fizyczna, jednak pamiętaj, że w młodym wieku ciało się zmienia.

Postaraj się ograniczyć w swoim jadłospisie słodycze, produkty typu fast-food, słone przekąski, w tym chipsy, tłuste i smażone potrawy oraz słodkie napoje.
Te proste zmiany w codziennym żywieniu na pewno wpłyną na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Pozdrawiam