Jak walczyć z nadwagą u syna?

Witam mam syna 9 lat przy wzroscie 148 cm waży 79 kg...od dwóch lat jeżdżę z nim do dietetyka ale bez żadnego rezultatu je regularnie 5 posiłków dziennie z tym że syn nie je zadnych owoców i warzyw nigdy w zyciu nawet nie spróbować mimo różnych sposobów nie udaje mi się go nakłonić...jeśli chodź o aktywność fizyczną to masakra siłą muszę wyganiac go na dwór...wiem też potrafi w tajemnicy przede mną kupić sobie w sklepie slodycze a do tego babcia go dokarmia....nie mam już siły i jestem przerażona jego wagą ,,,,jak mam mu pomóc co mam zrobic żeby go ratować....pozdrawiam..

Witam serdecznie,
należy rozmawiać zarówno z synem jak i z babcią. Być może należałoby tez zmienić dietetyka, który będzie miał lepsze podejście i przekona dziecko do zdrowego stylu życia. Dieta powinna byc tak ułożona aby posiłki smakowały i było odpowiednio zbilansowane a wtedy syn nie będzie miał ochoty na podjadanie.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk