Jak wyleczyć się z IBS z biegunką?

Witam. Cierpię na IBS z biegunką, przynajmniej tak stwierdził lekarz i zaproponował psychoterapię. Największy problem to lęk który daje wiele dyskomfortu a największy to biegunka i bezsenność. Obecnie nie wychodzę z domu a jak już to lek na biegunke który nie wiem czy jeszcze działa. Uniemożliwia mi to zaczęcie pracy której potrzebuje bo mam ciężka sytuację finansową. Jest jakiś lek który by mi był wstanie pomóc, chociaż doraźnie do kiedy psychoterapia nie zacznie przynosić skutków?

Witam,
Pomysł z psychoterpią popieram, pewnie chodzi o terapię antystresową. Ponieważ najprawdopodobniej to stres jest przyczynę Pana dolegliwości.
Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Niestety, nie ma drogi na skróty...
Psychoterapia jest skuteczna metodą leczenia, wymaga współpracy i zaangażowania, do czego Pana bardzo zachęcam.

Życzę Panu powodzenia!
irena.mielnik.madej@gmail.com