Jak wyleczyć ten problem ze skórą w okolicach odbytu?

Witam Od roku mam problem ze skórą w okolicach odbytu i warg srom. 6-letniej córki. Robi sie czerwona przy odbycie a później przy wargach i zaczyna ja piec przy sikaniu. Rodzinny dawal masci przeciwbakteryne ale nie pomagalo a dermatolog dawal masci ze sterydami tez nic. Jedynie co pomaga to masc robiona z cholesterolem i wit. Ale jak nie posmarujemy to znowu robi sie czerwona i tak w kółko wiecznie nie mozna ją tam smarować. Badania moczu i IGEc sa ok. Co mozna zrobic bo nikt nie wie od czego

Jeżeli zmiany ustępują podczas stosowania natłuszczającej maści witaminowej to sugerowałoby, ze skóra jest przesuszona i podrażniona. Być może przyczyną jest nieprawidłowa pielęgnacja tej okolicy. Proszę zwrócić uwagę, w jaki sposób córka wyciera się po pobycie w toalecie, tj. czy nie jest to zbyt silne pocieranie? Czy prawidłowo się podmywa podczas kąpieli (tj. w kierunku od przodu do tyłu). A może przyczyną jest używanie zapachowego lub zawierającego aloes/ rumianek ( wilgotnego lub suchego) papieru toaletowego, stosowanie płynów do higieny intymnej dla dzieci?