Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa u 18-miesięcznego dziecka podczas pobytu w szpitalu?

Witam Czekam nie 3 dniowy podbyt w szpitalu z moim 18 miesięcznym synem. Będzie miał wykonywany rutynowy zabieg więc to nic groźnego. Mimo wszystko bo ję się że to będą strusujące chwile dla mnie i dla niego. Jak powinnam postępować w takiej sytuacji ?Jak wzmocnić w nim poczucie beazpieczeństwa ?

Warto wykorzystać bajeczki terapeutyczne np. Szpital to nic strasznego lub inne pozycje dostępne w każdej dobrej księgarnii.

Pani obecność i spokój będą największym gwarantem jego bezpieczeństwa. Proszę zatem zadbać o swój komfort - np. zapewnić sobie wsparcie partnera, rodziny, zdobyć wszelkie potrzebne informacje od lekarza prowadzącego, od personelu na oddziale. Jeżeli Pani nic nie zaskoczy, to i mały przyjmie wszystko ze spokojem.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/