Jak zachowywać się podczas kołatania serca w miejscu publicznym?

Witam! Jestem chora na częstoskurcz. Moje pytanie brzmi jak zachowywać sie podczas kołatania serca? Co robić jeśli jestem w tym czasie w miejscu publicznym? Czy mogę zadzwonić na pogotowie? Ps. Na razie nie przyjmuje lekow gdyż ataku nie udało się zapisać na EKG!

Usiąść i poczekać aż przejdzie. Można próbować wykonać tzw próbę Valsalvy ( próbować zrobić wydech przy zatkanym nosie i ustach), masowanie w okolicy szyji po bokach. W razie zaslabniecia oczywiście można wezwać pogotowie.