Jak zacząć normalnie jeść i schudnąć?

Mam 21 lat, jestem kobietą. Moja masa ciała wynosi 64 kg, przy wzroście 154 cm. Dużo się ruszam. Na uczelnie chodzę pieszo (20 min szybkim tempem w jedną stronę), dodatkowo chodzę na zajęcia z fitness 2 razy w tyg. + raz w tyg. wf, jak skończy się zima,. na pewno będę dodatkowo biegała. Od kiedy skończyłam 12 lat, zaczęłam stosować diety, ponieważ w mojej rodzinie większość członków ma problemy z nadwagą, ja postanowiłam coś ze sobą zrobić... Stosowałam różne diety w większości drastyczne, jak miałam 17 lat, schudłam ok. 40 kg w kilka miesięcy, ważyłam wtedy 42 kg, wakacyjny efekt jojo doprowadził mnie po tym do ok. 75 kg, wtedy zaczęły się również epizody bulimiczne...Różnie bywało chudłam i tyłam. Chciałabym zacząć racjonalnie się odżywiać, od jakiegoś roku walczę z wagą, mimo to moja waga waha się od 62-66 kg. Jem mało, nie pozwalam sobie na normalne obiady, mimo to nic nie pomaga, nie tracę kg, chciałabym to ustabilizować. Moje menu to głównie: serek wiejski z bułką razową, czasem ryż z warzywami na patelkę, czasem z rybą pieczoną w folii w ziołach, kisiel, musli z jogurtem, kawa, jakieś kakao czy cappuccino, sałatki, zupki do picia. Piję również wodę, nie jem po 18 i niestety nie jem śniadań, od zawsze ciężko mi to zmienić. Stosuję antykoncepcję. Nie potrafię sobie pomóc, chcę schudnąć do 52 kg co najmniej. Moja waga wiele znaczy w moim życiu, nie wiem, co mogłabym zrobić, żeby jeść w miarę normalnie i zacząć chudnąć. Wydaje mi się, że mój metabolizm znacznie się pogorszył.

Witam,

jeśli miała Pani za sobą tyle nieudanych epizodów normalizowania masy ciała, myślę, że najlepiej dla Pani zdrowia byłoby pozostawać pod opieką lekarza, dietetyka i psychologa (ponieważ wspomniała Pani o „epizodach bulimicznych”). Tylko takie wielokierunkowe „natarcie” pozwoli Pani stanąć na nogi i przejąć stery nad własną masą ciała.
Myślę, że warto zastanowić się nad tym, czy organizm funkcjonuje prawidłowo i wykonać podstawowe badania, czasem zdarza się, że „metabolizm siada”, bo np. występują jakieś zaburzenia (dosyć często hormonalne).
Rozważyłabym również zmianę tabletek antykoncepcyjnych na inne, jeśli zaobserwowała Pani przybierania na wadze w czasie przyjmowania preparatów. Generalnie zakłada się, iż antykoncepcja doustna nie powoduje przybierania na wadze, niemniej nadal część kobiet zgłasza taki efekt uboczny.

Bardzo pomogłoby mi podanie przez Panią jednego przykładowego jadłospisu, wraz z rodzajem i ilością wypijanych płynów, godzinami posiłków.

Odnośnie do odżywiania proszę zajrzeć tu:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-skutecznej-diety-odchudzajacej
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Zachęcam do codziennego ruszania się. Być może udałoby się Pani poza aerobikiem i wf-em uczęszczać na basen lub ćwiczyć w domu?
Zapraszam na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam