Jak zmniejszyć wagę u 33-latka?

Witam.. Mam 33 lata i wazę 107 kg . Jestem mężczyzną o sylwetce jabłka .... Choruje na niewydolność serca z możliwością wyleczenia . chciałbym zrzucić 30 kg . ile kalorii dziennie spożywać i od czego zacząć treningi. Z gory serdecznie dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się na profesjonalną wizytę do dietetyka, który odpowiednio pomoże dobrać panu dietę pod kątem ilościowym i jakościowym. Odpowiedni trening powinien pan wcześniej omówić z lekarzem kardiologiem ponieważ zależeć on będzie od pana choroby podstawowej i pana tolerancji wysiłku. Zwykle polecany jest umiarkowany wysiłek aerobowy 20-60 min 6-7x w tygodniu.