Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 5 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zredukować nadmiar skóry po spadku wagi?

Witam Schudłem 25kg w stosunkowo krótkim czasie, czasu nie cofnę, a efekt oprócz utraty wagi jest jeden - nadmierna skóra w dość dużych ilościach. Od schudnięcia minęło 10 miesięcy, kilka miesięcy ćwiczyłem regularnie w domu, ale dałem sobie spokój, bo efekty były, ale nie jeśli chodzi o skórę. Czy są jakieś skuteczne metody oprócz operacji redukcji skóry? Tak, żeby ta skóra była jędrna i przyległa do ciała? Dziękuję za poświęcony mi czas i pozdrawiam!
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Luzna skora po dużej utracie wagi to trudny do korekcji problem. Poza ćwiczeniami, ktorych proszę nie zaprzestawać, istnieją liczne zabiegi stymulujące zagęszczanie skory. Nalezą do ńich : radiofrekfencja czyli podgrzewanie tkanki podskornej falą magnetyczną, zabiegi laserowe np laserem CO2, zabiegi z użyciem nici PDO stymulujących produkcję kolagenu czy regularne masaże.
Ważna jest cierpliwość , regularne poddawanie sie zabiegom oraz dbanie o wagę.
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
umów wizytę 0

Wszystko zależy od tego jaki jest nadmiar tej skóry. Można próbować metod ujędrniania skóry, ale musi to być cykl zabiegów i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Może to być pole magnetyczne, radiofrekwencja albo zabiegi laserowe. Jeżeli nadmiar skóry jest duży to ciężko będzie go w całości zlikwidować bez interwencji chirurgicznej.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety