Jak zwalczyć przeszywający ból kolan?

Dzień dobry. Od marca 2017 roku borykam się z bólem obu kolan. Ból jest przeszywający często z uczuciem pieczenia, palenia wewnątrz kolan promieniujący czasami aż do kostek. Wydobywa się on z przedniej części kolan. Oba kolana strzelają. Ból nasila się przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach ( uczucie jakbym miał się przewrócić, nogi się trzęsą), dłuższym siedzeniu ( mówiono mi o kolanach kinomana) chodzeniu a także staniu, nie wspominając już o przysiadach. Zrobiłem dwa razy badania krwi i raz prześwietlenie kolan. Ortopeda wstępnie skierował mnie na rehabilitacje ( laser, bioprądy, pole magnetyczne) lecz nic nie pomogło. Brałem tabletki przeciwbólowe Trosicam, Anapran, Dicloduocombi a z suplementów Artresan. Dostałem także zastrzyk domięśniowy ale ból zniknął tylko na jeden dzień. Postawiono diagnozę braku smarowania kolan ( po 5 zastrzyków w kolano z preparatu Flexus Fluid). Po 5 seriach czułem się trochę lepiej jednakże kolana dalej strzelały. Dwa miesiące spokoju i ból znów nawrócił. Zrobiłem rezonans kolan i udałem się do innego ortopedy który stwierdził konflikt udowo-rzepkowy. Przepisał mi 3 opakowania Structum ( na chwile obecną zostało mi niecałe jedno opakowanie). Znów rehabilitacja jednakże terapią manualną. Miesiąc czułem się lepiej i choroba spowrotem nawróciła. Na chwilę obecną ból się nasila i uniemożliwia mi wykonywanie jakichkolwiek czynności.Proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A czy była jakaś diagnostyka ortopedyczna w postaci rtg lub usg kolan? Jakieś choroby w rodzinie ?