Jak zwalczyć zbyt wysoki poziom cholesterolu?

Witam mam na imię Krystian od jakiegoś czasu borykam się z nerwica lękową która leczę niestety do tego doszedł problem z wysokim cholesterolem i trojglicerydami co jeszcze bardziej mnie nakręca dodam że jestem na diecie calkowity mam 250 a tg 215

Lek. Paweł Szadkowski

Warto zwiększyć również aktywność fizyczną. Polecane są ćwiczenia aerobowe o umiarkowanym natężeniu, ok 30-60 min 5-7 razy w tygodniu. Jeśli modyfikacja stylu życia i postępowanie dietetyczne nie przynoszą efektu, należy udać się do lekarza w celu oszacowania pana ryzyka sercowo-naczyniowego.