Jaką formę antykoncepcji wybrać w przypadku nieregularnych cykli miesiączkowych?

Chciałabym rozpocząć współżycie jednak mój cykl jest nieregularny więc nie jestem w stanie dokładnie określić dni plodnych I niepłodnych. Dlatego chcę się dowiedzieć jakie jest rozwiązanie dla osób które mają nieregularne cykle a chcą współżyć więc jak to naprawdę wygląda czyli kiedy w moim przypadku najlepiej uprawiać seks by uniknąć ciąży. Dodam że mam 18 lat jaka antykoncepcja byłaby dla mnie najlepsza?

Nie ma znaczenia rodzaj antykoncepcji przy nieregularnych cyklach; zaleca się zawsze młodym kobietom tabletki dwuskładnikowe o ile nie ma przeciwwskazań. Najmniejsze ryzyko zajścia w ciążę ma pani 2-3 dni tuż po miesiączce.