Jaka jest faktycznie przyczyna bólu jądra?

Mam 27 lat i ostatnio zaczęło mnie boleć lewe jądro. Wcześniej bolało mnie podbrzusze i brałem na to 3 leki: Anesteloc, Duomox i Metronidazol. Następnego dnia po rozpoczęciu dawkowania pojawiły się bóle w tylnej części jąder. Po 4 dniach pojechałem na SOR gdzie mnie przebadano (USG itd). Pominę pozytywne wyniki i zacytuję te negatywne: "Jądro i najądrze lewe [...] momentami z kłującym bólem[...]. Przy górnym biegunie jądra lewego widoczny jest przyczepek o wym. 4x2mm. W głowach obu najądrzy widoczne są torbiele o śr. do 2 mm po prawej i do 1 mm po lewej". Proszę mi powiedzieć skąd ten przyczepek (nie pamiętam abym doznał urazu lub czuł ból)? Skąd i jak pojawiły się te torbiele? Czy powinienem się tym martwić? Czy brak partnerki ma na to wpływ? Czy masturbacja może pomóc w pozbyciu się torbieli czy też mi zaszkodzi? Czy te problemy zdrowotne mogą być powiązane z długotrwałym stresem w domu rodzinnym? Czy zapalenie jądra może być następstwem wcześniejszego zapalenia kaletki maziowej (prawego kolana)? Dziękuje z góry za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyna przyczepka w jądrze może być różnorodna. Często są to zmiany naczyniowe lub włókniste, które mogą być niewidoczne gołym okiem i niekoniecznie wiążą się z wcześniejszym urazem. Czasami mogą to być torbiele nasienne, które również są zazwyczaj łagodnymi zmianami. Torbiele zwykle nie wymagają leczenia i są monitorowane przez lekarza, zwłaszcza jeśli nie dają żadnych objawów.

Brak partnerki i aktywności seksualnej nie są powiązane z powstawaniem torbieli czy innych zmian w jądrach. Podobnie jest również z masturbacją, która nie ma żadnego wpływu na opisywane zmiany.

Zapalenie jądra może mieć różne przyczyny, ale zwykle nie jest bezpośrednio związane z zapaleniem kaletki maziowej w kolanie.

Biorąc pod uwagę objawy i wyniki badań, ważne jest, aby kontynuować współpracę z lekarzem. Specjalista będzie mógł dokładnie zrozumieć Pana sytuację medyczną i odpowiednio zareagować w razie potrzeby.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/skret-szypuly-jadra

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.