Jaka jest interpretacja testów z obciążenia glukozą?

Witam proszę o interpretacje wyników testu obciążenia glukozą 75g, 32 tydzień ciąży (wizyta u lekarza za dwa tygodnie) -wynik na czczo 5,6 mmol/l -wynik po 1h 10,5 mmol/l -wynik po 2h 9,7 mmol/l

Dzień dobry,

Wyniki jakie uzyskała Pani w teście obciążenia glukozą wskazują na cukrzycę ciążową ( w jej przypadku obowiązują zupełnie inne normy, niż przypadku osób nie będących w ciąży). Proszę w miarę możliwości jak najszybciej skontaktować się z diabetologiem, a przed wizytą wprowadzić zdrową dietę - unikać węglowodanów prostych i jeśli nie ma Pani przeciwwskazań ginekologicznych - wybierać się na codzienne spacery, które pomogą nieco obniżyć wartości glikemii.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz