Jaka jest interpretacja wyników TSH i USG tarczycy?

Proszę o interpretacje wyników, wizyta dopiero za miesiąc TSH 1,978 n: 0,350-4,940 ft4 0,97 n: 0,70-1,48 A-TPO 2,85 n: 0,00-5,61 A-TG 30,02-4,11 USG tarczycy: objętość 9,5, bez zmian ogniskowych echogoniczność płatów: niejednorodna, obniżona typ unaczynienia: obniżony zwiększny zarys płatów: regularne Lekarz po wykonaniu usg podejrzewa Hashimoto z niedoczynnością subkliniczą. Zlecił powyższe badania krwi. Co one mogą sugerować, bo wszystko w normie oprócz a-TG? Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być choroba Hashimoto w okresie eutyreozy (tsh w normie), najprawdopodobniej konieczne będą okresowe kontrole tsh i włączenie leczenia w razie potrzeby.
Pozdrawiam