Jaka jest interpretacja wyniku badania rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa?

Prosze o interpretacje badania rezonansu odcinka szyjnego, ze wzgledu na bole uciskowe glowy. Kyfotyczne ustawienie kregoslupa c. Na poziomach C3-C4, C4-C5 osteofity z krawedzi trzonow centralnie-lewobocznie nieznacznie ograniczaja rezerwe plynowa rdzenia. Na pozostalych badanych poziomach przepukliny dokanałowej krążków mk, stenozy kanału kręgowego nie stwierdza sie. Rdzeń kręgowa bez zmian ogniskowych.

Przede wszystkim czego Pani oczekuję w odpowiedzi na pytanie? Interpretacja? Po drugie jeśli liczy Pani na to że ktoś Pani potwierdzi lub wykluczy, pochodzenie bólów od szyjnego kręgosłupa to może się Pani zaskoczyć. Nie leczy się badania tylko pacjenta! Badanie tak na prawdę jest po to żeby wykluczyć patologie poważne. Takowych Pani nie ma. Więc potrzebne jest dodatkowe badanie funkcjonalne, testy neurologiczne (przynajmniej podstawowe), testy wisceralne. Oraz wywiad w kierunku chciazby spożywania amin. Nikt nie leczy przez internet. Pozdrawiam i polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty bądź osteopaty.