Jaka jest przyczyna przytycia 8 kg przy niedoczynności tarczycy?

Witam, mam 25lat, 161cm wzrostu i 62,4kg. Czuje sie strasznie źle, bo rok temu wazylam 54kg. Ogolnie nigdy moja waga nie przekraczala 55kg. Wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy. Strasznie trudno mi schudnac, biore Eutyrox 25.Sniadanie jem o 7:30-kanapka kawa, 11-owoce, 14-kanapka, 16:30normalny obiad, na kolacje maslanka lub jakas kanapka. Mojs dieta nic sie nie zmienila a przytylam ponad 8kg, nie cwicze, nie moge pozbyc sie tych kilogramow. Co zrobic by do sierpnia schudnac do 55kg?

Dzień dobry,

należy skontrolować czy dawka leku jest wystarczająca, a ponadto najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z dietetykiem klinicznym, który ułoży dla Pani jadłospis, który będzie ochraniał tarczycę, a także pozwoli zredukować nadmierne kilogramy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,

zwolnienie metabolizmu nastąpiło w wyniku niedoczynności tarczycy. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem który ustali indywidualny jadłospis. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu w tym temacie.
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk