Jaka jest ważność szczepionki przeciw żółtaczce?

Witam,chcialbym dowiedzieć się jaka jest waznosc szczepionki p. zoltaczce.bylem szczepiony w 1996 przed operacja i teraz mam miec znowu operacje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W tej sytuacji w pierwszej kolejności należy sprawdzić poziom przeciwciał anty-Hbs. Pozwoli to ocenić, czy odporność jest w dalszym ciągu zachowana, lub czy ew. konieczne jest doszczepienie (w tym wypadku min. 2 tyg. przed zabiegiem).