Jaką kawę zbożową pić?

Proszę o podpowiedź jaką pić kawę zbożową bo jest bardzo wiele na rynku i niewiem czy każada jest bezpieczna , może jedną jakąś markę podać ? , i jeszcze mam pytanie czy jest prawidłowe zalewanie kawy wrzącą wodą czy raczej trosze przestudzoną ? Dziękuję .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie mogę na łamach forum promować konkretnej marki. Warto jednak wypróbować najstarsze sprawdzone marki kaw zbożowych. Co do parzenia takiego napoju prawdę mówiąc nie robi to różnicy, gdyż nie jest to prawdziwa kawa, której aromaty możemy uszkodzić i stracić zalewając wrzątkiem ,

Kawę rozpuszczalną zbożową można zalewać zarówno wrzącą , jak i chłodniejszą wodą ( lub zimną jeżeli przygotowujemy mrożoną). Pozostałe rodzaje - gorącą. Najpopularniejsze, stare marki są bardzo dobre. Uważać należy na kawy cappucino w proszku z dodatkiem kawy zbożowej, mają w składzie niezdrowe tłuszcze i cukry oraz dużo sztucznych dodatków.