Picie raz dziennie kawy zbożowej Inki rozpuszczalnej z mlekiem

Witam serdecznie. Chciałbym zapytać czy picie raz dziennie kawy zbożowej inki rozpuszczalnej z mlekiem ma jakiś pozytywny lub negatywny wpływ na zdrowie, lubię taką kawę i zastanawiam się czy będzie to jakaś alternatywa dla kawy parzonej, którą uwielbiam. Zaznaczam że kawę zbożową lubie bardzo mocną i dlatego mam wątpliwości. Przepraszam jeśli moje pytanie wyda się banalne, natomiast słyszałam negatywną opinie pani farmaceutki co do rozpuszczalnej inki i sama nie wiem w co wierzyć. Dziękuję.

Witam,

Kawa zbożowa jest dobra alternatywą dla tradycyjnej kawy. Czy nie ma Pan żadnych przeciwwskazań do spożywania kofeiny jak na przykład choroby przewodu pokarmowego bądź problemów z serce? Również jak często ją Pan spożywa?
Kawa zbożowa zawiera mniejsze ilości kwasu szczawiowego, substancji antyodżywczej. Dodatkowo nie podrażnia przewodu pokarmowego i nie stymuluje refluksu żołądkowo-jelitowego. Wszystko więc zależy od naszego stanu zdrowia oraz spożywanej ilości.

Odpowiedź dla Ciebie opracował Robert z poradni Mój Dietetyk w Lublinie. Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650

warto również przeczytać: Kawa, pomaga czy szkodzi?
http://bydgoszcz.mojdietetyk.pl/artykuly/kawa-pomaga-czy-szkodzi.html?c=9