Jaka maść na niewielki żylak?

Witam Mam mały żylak na prawej nodze w okolicy dolnej części uda po wewnętrznej stronie. Jestem aktywy fizycznie.Mam 22 lata. Mogą państwo polecić jakąś maść czy inne mało inwazyjne leczenie? Proszę o odpowiedź

Jest bardzo wiele środków farmakologicznych na żylaki kończyn dolnych stosowanych ogólnie (np. preparaty diosminy) albo miejscowo (np. zawierające heparyny). Stosuje się także terapię uciskową i np. miejscowe usuwanie zmian żylakowych klasycznie, laserowo czy za pomocą skleroterapii. Wybór co do metody leczenia najlepiej, żeby ustalić po bezpośrednim badaniu z chirurgiem.

Dzień dobry,

Przede wszystkim powinien Pan wykonać badania usg dopplera w celu oceny przepływu krwi w dużych tętnicach i żyłach. Następnie lekarz dobierze odpowiednią metodę leczenia. W przypadku żylaków o niewielkiej średnicy może to być skleroterapia, metodę laserową EVLT stosuje się u osób z głęboko położonym niewydolnym pniem żylnym a metodę laserową parą wodną SVS- w przypadku zaawansowanych żylaków o powierzchownym lub krętym przebiegu. W tym samym dniu po zabiegu wraca Pan do domu.

Pozdrawiam