Jaka może być przyczyna uczucia ciepła w nodze?

Od 3 dni mam dziwne uczucie przychodzącego ciepła w piszczelu. Zazwyczaj, albo tylko w pozycji siedzącej. Podczas chodzenia nie wystepuje. Nie ma także żadnego obrzęku ani zaczerwienienia. Zaczęło się od uda a teraz jest tylko w dolnej części lewej nogi. ATPP i INR z krwi w normie, morfologia ok... Nie wiem jaka może być przyczyna? Czy to jest coś poważnego żeby z tym pilnie iść do lekarza? Może stres, niedobór witamin?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uczucie ciepła w nogach może mieć wiele różnych przyczyn, wśród których wyróżnić możemy stany zapalne w obrębie kończyn dolnych, żylaki, niewydolność żylną, przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych lub żylną chorobą zakrzepowo-zatorową.

Taka dolegliwość jest wskazaniem do wizyty lekarskiej. Diagnozowaniem oraz leczeniem takich schorzeń zajmuje się angiolog lub chirurg naczyniowy, ale jeśli terminy będą bardzo odległe, to w pierwszej kolejności można udać się do lekarza rodzinnego. Uczucie ciepła w nogach może być związana ze stresem, ale konieczne jest wykluczenie innych przyczyn.

Temat ten opisaliśmy szerzej w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/uczucie-ciepla-w-nogach-najczestsze-przyczyny-i-postepowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.