Jakie badania wykonać przed stosowaniem antykoncepcji?

Otóż chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne, ale przed wizytą u ginekologa chciałabym zrobić badania hormonalne, aby nie wiem jakie. Ja jestem osobą typu estrogennego (stwierdziłam to na podstawie czytanego artykułu) oraz mam problem androgenizacji (mam owłosienie nad górną wargą) i między innymi dlatego zdecydowałam się zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Ponadto mam nieregularne, bolesne i obfite miesiączki ze skrzepami krwi. Czy na podstawie tego można stwierdzić, jakie badania musiałabym zrobić przed wizytą? Bo wiem, że badanie ginekologiczne oraz badanie piersi, ale to już podczas wizyty u ginekologa. Jeszcze w listopadzie miałam osunięty guzek w piersi (tutejsi lekarze nie są pewni diagnozy, mówią, że był to gruczalakowłókniak liściasty albo włókniakogruczolak i diagnoza zależy tylko od tego czy mi się on odnowi czy nie) - mieszkam za granicą. Jeśli to jest istotne i potrzebne będzie jakieś dodatkowe badanie to prosiłabym o odpowiedź. Czekam na odpowiedź, za którą serdecznie dziękuję. Z poważaniem, Klaudia

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Przed wystawieniem recepty na tabletki antykoncepcyjne należy zebrać dokładny wywiad lekarski, wykonać badanie ginekologiczne, badanie piersi,cytologię, pomiar ciśnienie tętniczego krwi. Należy również oznaczyć poziom glukozy we krwi, AspAt, AlAt, układ krzepnięcia oraz poziom cholesterolu.
Nie w każdym przypadku wykonuje się badania hormonalne. Na wizycie lekarz zadecyduje czy istnieje potrzeba ich wykonania. Jeżeli tak to zleci Pani odpowiedni zestaw badań.
Pozdrawiam